ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, αγαπημένα μας παιδιά σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2021-22, θα πραγματοποιηθεί στις 13/09/2021 και ώρα 8:30.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο 8:10 με 8:25 φορώντας τη δική τους μάσκα και έχοντας μαζί τους τη βεβαίωση αρνητικού self test την οποία θα επιδεικνύουν στην είσοδο τους στην πόρτα. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική.

Οι μαθητές εισέρχονται στο Σχολείο με τον εξής τρόπο:

Παλαιό Διδακτήριο

• Α1, Α2, Β1, Β2, Δ2 εισέρχονται από την πρώτη πλαϊνή πόρτα επί της Γ. Θεοδώρου.

Νέο Διδακτήριο

• Γ1, Γ2, Δ1 εισέρχονται από τη μικρή πόρτα επί της οδού Γ. Θεοδώρου.
  • ΣΤ1, ΣΤ2, ΣΤ3, Ε1 και Ε2 από τη μεγάλη πόρτα επί της Γ. Θεοδώρου.

Δεν επιτρέπεται η είσοδος στους γονείς, ούτε στους γονείς της Α’ τάξης στη σχολική μονάδα.

Τα παιδιά θα παραλάβουν τα βιβλία τους, γι’ αυτό καλό θα είναι να έχουν μαζί τους τις τσάντες τους.

Μετά  τον αγιασμό οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 9:15.

Η αποχώρηση των μαθητών για γίνει με τον εξής τρόπο:

Παλαιό Διδακτήριο

• Α1, Α2, Β1, Β2 αποχωρούν από την πρώτη πλαϊνή πόρτα επί της Γ. Θεοδώρου.
  • Δ2 αποχωρεί από τη μικρή πόρτα επί της οδού Βασ. Κων/νου.

Νέο Διδακτήριο

• Στ1, Στ2, ΣΤ3, Ε1, Ε2 αποχωρούν από τη μεγάλη πόρτα επί της Γ. Θεοδώρου.
  • Γ1, Γ2, Δ1 αποχωρούν από τη μικρή πόρτα επί της οδού Γ. Θεοδώρου

Όσοι γονείς επιθυμούν να πάρουν βεβαίωση γονικής παρουσίας στο Σχολείο πρέπει να στείλουν ηλεκτρονικά e-mail στο 2dimkoro@gmail.com μέχρι τη Παρασκευή και ώρα 13:00 συμπληρωμένη την αίτηση, η οποία επισυνάπτεται στην συγκεκριμένη ανακοίνωση και θα ενημερωθούν για την ημέρα και τον τρόπο παραλαβής της βεβαίωσης.