Ολοήμερο Πρόγραμμα

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/-τριών του ολοήμερου προγράμματος, σας ενημερώνουμε ότι από αύριο ξεκινάει κανονικά η λειτουργία των τμημάτων 13:15 – 16:00.

Κατά τη διάρκεια της σίτισης (13:15-14:00), οι μαθητές/μαθήτριες χρειάζεται να έχουν μαζί το φαγητό τους, μια καθαρή πετσέτα, πιρούνι ή κουτάλι (ανάλογα με το φαγητό) και το μπουκαλάκι με το νερό τους.

• Το φαγητό να τοποθετείται σε σκεύος ισοθερμικό.
  • Σε όλα τα σκεύη να αναγράφεται το ονοματεπώνυμο και το τμήμα του/της κάθε μαθητή/μαθήτριας.
  • Αν ο μαθητής που παρακολουθεί το ολοήμερο πρόγραμμα χρειαστεί να αποχωρήσει πριν ή στο τέλος του πρωινού προγράμματος, ο γονέας συμπληρώνει το δελτίο πρόωρης αποχώρησης (γραφείο διεύθυνσης) και υπογράφει.
  • Παρακαλούμε οι γονείς να τηρούν το πρόγραμμα αποχώρησης των παιδιών από το ολοήμερο στις 3μμ ή 4μμ (σύμφωνα με τη δήλωσή τους).
  • Οι μαθητές/μαθήτριες που απουσιάζουν 15 μέρες συνεχόμενα από το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα διαγράφονται.
  • Οι μαθητές/μαθήτριες που δεν τηρούν τους κανόνες του Ολοήμερου Προγράμματος και διαταράσσουν την ομαλή λειτουργία του δεν θα συμμετέχουν στο Ολοήμερο Πρόγραμμα.