Ενημέρωση

Σας ενημερώνουμε ότι ο Δήμος Κρωπίας προχώρησε την Τετάρτη 3/02 και ώρα 14:00 σε απολύμανση του τμήματος Γ1 καθώς και των κοινόχρηστων χώρων του νέου διδακτηρίου.

Επιπροσθέτως με πρωτοβουλία του Διευθυντή του Σχολείου μας και με την άμεση παρέμβαση του Δημάρχου Κρωπίας κ. Κιούση υποβλήθηκε την Πέμπτη 4/02 και ώρα 13:00 στο Κέντρο Υγείας Κορωπίου σε rapid test για τον covid-19, το μεγαλύτερο μέρος του εκπαιδευτικού προσωπικού και την Παρασκευή 5/02 και ώρα 10:30 στο Κέντρο Υγείας Καλυβίων μέρος του υπόλοιπου εκπαιδευτικού προσωπικού καθώς και του προσωπικού καθαριότητας. Η εκπαιδευτικός του τμήματος Γ1 και η εκπαιδευτικός παράλληλης στήριξης υποβλήθηκαν σε rapid test καθώς και σε μοριακό τεστ.

Τέλος στο σχολείο μας τηρούνται αυστηρά τα μέτρα καθαριότητας και απολύμανσης (σε αίθουσες, θρανία, καρέκλες, τουαλέτες, γραφεία).