Όρια Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Κρωπίας

Τα όρια του 2ου Δημοτικού Σχολείου Κορωπίου περιλαμβάνουν την περιοχή μεταξύ των οδών:

Αγγ. Κιούση (μονά) – Δ. Παπανικολάου (ζυγά)– Ι. Λάμπρου (ζυγά) – Αλκ. Κουλοχέρη (ζυγά) – Μυκηνών (Τροίας) – Παντελή Δέρβου – Αγγ. Σικελιανού – Πίνδου (ζυγά) – νοητή προέκταση της Πίνδου με την οδό Κουπίου – οδός Κουπίου από τη νοητή προέκταση της οδού Πίνδου μέχρι τη Λεωφόρο Αεροδρομίου-Κορωπίου (η πλευρά προς Κορωπί) και οδού Αγ. Αναργύρων-Λεωφόρος Αεροδρομίου Κορωπίου (η πλευρά προς το 2ο Δ.Σ. Κορωπίου) μέχρι τα όρια του με το δήμο Μαρκοπούλου και δήμο Σαρωνικού μέχρι τις οδούς Αρχιμήδους και συνέχεια Πυθαγόρα με τη Λεωφόρο Αγίας Μαρίνας (ζυγά)- Λεωφόρος Αγίας Μαρίνας-Κορωπίου (ζυγά)- Λεωφόρος Βάρης Κορωπίου- Λαμπτρών μέχρι την πάροδο δεξιά και τη νοητή προέκτασή της μέχρι τα όρια του δήμου Κορωπίου.

Περιλαμβάνονται οι Περιοχές Μαγκέζα, Γκιμοντράσα, Σαλούρη – Παλάτι από Άγγελου Κιούση και προς το 2ο Δημοτικό, Σκουπέρη, Αγ. Αναργύρων, Πόκα, Δρίγγια, Γαλήνη, Βιομηχανική περιοχή, Τζήμα, Μπότα, Προφάρτα (προς Κορωπί), Αγία Τριάδα. Όλες οι οδοί που περιλαμβάνονται εντός των αναγραφόμενων οδών ανήκουν στο παραπάνω σχολείο.

Για να δείτε το πλήρες έγγραφο, κάντε κλικ εδώ.