Τροποποίηση ανακοίνωσης ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αγαπητοί γονείς – κηδεμόνες και αγαπημένα μας παιδιά, σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2020-21, θα πραγματοποιηθεί στις 14/09/2020 και ώρα 11:00.

Λόγω νέων διευκρινιστικών οδηγιών (οι οποίες εστάλησαν στο Σχολείο μας από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων στις 13:55) οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο 8:00 με 8:15 φορώντας τη δική τους μάσκα. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική.

Τα παιδιά θα παραλάβουν τα βιβλία τους, γι’ αυτό καλό θα είναι να έχουν μαζί τους τις τσάντες τους.

Οι μαθητές εισέρχονται στο Σχολείο με τον εξής τρόπο:

Παλαιό Διδακτήριο

• Α1, Α2, Β1, Β2, Γ2 εισέρχονται από την πρώτη πλαϊνή πόρτα επί της Γ. Θεοδώρου.

Νέο Διδακτήριο

• Γ1, Δ1, Δ2, Ε1, Ε2, Ε3, Στ1, Στ2, εισέρχονται από τη από τη μικρή πόρτα επί της οδού Γ. Θεοδώρου

Δεν επιτρέπεται η είσοδος στους γονείς, ούτε στους γονείς της Α’ τάξης στη σχολική μονάδα.

Μετά τον αγιασμό οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 11:30.

Η αποχώρηση των μαθητών για γίνει με τον εξής τρόπο:

Παλαιό Διδακτήριο

• Α1, Α2, Β1, Β2 αποχωρούν από την πρώτη πλαϊνή πόρτα επί της Γ. Θεοδώρου.

• Γ2 αποχωρεί από τη μικρή πόρτα επί της οδού Βασ. Κων/νου.

Νέο Διδακτήριο

• Στ1, Στ2, Ε1, Ε2, Ε3 αποχωρούν από τη μεγάλη πόρτα επί της Γ. Θεοδώρου.

• Γ1, Δ1, Δ2 αποχωρούν από τη μικρή πόρτα επί της οδού Γ. Θεοδώρου.

Παρακαλούνται οι γονείς να τηρήσουν τις προβλεπόμενες αποστάσεις.

Όσοι γονείς επιθυμούν να πάρουν βεβαίωση γονικής παρουσίας στο Σχολείο πρέπει να στείλουν ηλεκτρονικά e-mail στο 2dimkoro@gmail.com μέχρι τη Δευτέρα και ώρα 8:00 συμπληρωμένη την αίτηση, η οποία επισυνάπτεται στην συγκεκριμένη ανακοίνωση και θα ενημερωθούν για την ημέρα και τον τρόπο παραλαβής της βεβαίωσης.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, αγαπημένα μας παιδιά σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2020-21, θα πραγματοποιηθεί στις 14/09/2020 και ώρα 11:00.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο 10:45 με 10:55 φορώντας τη δική τους μάσκα. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική.

Οι μαθητές εισέρχονται στο Σχολείο με τον εξής τρόπο:

Νέο Διδακτήριο

• Γ1, Δ1, Δ2,  Ε1, Ε2, Ε3, Στ1, Στ2 εισέρχονται από τη από τη μικρή πόρτα επί της οδού Γ. Θεοδώρου.

Μετά  τον αγιασμό οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 11:30.

Η αποχώρηση των μαθητών για γίνει με τον εξής τρόπο:

Παλαιό Διδακτήριο

• Α1, Α2, Β1, Β2 αποχωρούν από την πρώτη πλαϊνή πόρτα επί της Γ. Θεοδώρου.
  • Γ2 αποχωρεί από τη μικρή πόρτα επί της οδού Βασ. Κων/νου.

Νέο Διδακτήριο

• Στ1, Στ2, Ε1, Ε2, Ε3 αποχωρούν από τη μεγάλη πόρτα επί της Γ. Θεοδώρου.
  • Γ1, Δ1, Δ2 αποχωρούν από τη μικρή πόρτα επί της οδού Γ. Θεοδώρου.

Όσοι γονείς επιθυμούν να πάρουν βεβαίωση γονικής παρουσίας στο Σχολείο πρέπει να στείλουν ηλεκτρονικά e-mail στο 2dimkoro@gmail.com μέχρι τη Δευτέρα και ώρα 8:00 συμπληρωμένη την αίτηση που επισυνάπτεται παρακάτω και θα ενημερωθούν για την ημέρα και τον τρόπο παραλαβής της βεβαίωσης.

Για την αίτηση χορήγησης βεβαίωσης γονικής παρουσίας, κάντε κλικ εδώ.