Ανακοίνωση για τη λειτουργία του ολοήμερου τμήματος

Σας ενημερώνουμε ότι σε α’ φάση θα λειτουργήσει ένα τμήμα ολοήμερου με τους μαθητές που αποχωρούν στις 15:00 και ένα τμήμα ολοήμερου με τους μαθητές που αποχωρούν στις 16:00, περιλαμβάνοντας μόνο τους μαθητές εκείνους που είχαν κάνει αίτηση για συμμετοχή στο ολοήμερο κατά την περίοδο Μαΐου – Ιουνίου.

Από τη Πέμπτη 1/10/20 ξεκινάει η λειτουργία του ολοήμερου προγράμματος για όλους τους μαθητές των Α’, Β’, Γ’, Δ’, Ε’, ΣΤ’ που έχουν δηλώσει αποχώρηση στις 15:00 και μόνο για τους μαθητές των Α’, Β’, Γ’ τάξεων που έχουν δηλώσει αποχώρηση στις 16:00.

Οι μαθητές πρέπει να έχουν μαζί τους κάποιο πρόχειρο γεύμα (π.χ. σάντουιτς), το οποίο δεν απαιτεί ψυγείο ή ζέσταμα, καθώς θα τρώνε (για όσο το επιτρέπει ο καιρός) στο προαύλιο.

Θα σας στείλουμε ειδοποίηση για το ποιοι μαθητές θα κάθονται στο ολοήμερο τμήμα. Να παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις. Οι υπόλοιποι θα περιμένουν τη λειτουργία του 2ου τμήματος με ώρα αποχώρησης στις 16:00.

Όσοι δεν επιθυμείτε τα παιδιά σας να συμμετέχουν στο ολοήμερο πρόγραμμα και είχατε κάνει δήλωση τον Ιούνιο παρακαλούμε να μας στείλετε σχετική ενημέρωση.