Εγγραφή μαθητών/μαθητριών στην Πρωινή Ζώνη και στο Ολοήμερο Πρόγραμμα της νέας σχολικής χρονιάς 2021-2022

Σας ενημερώνουμε ότι όσοι από τους γονείς επιθυμούν να γράψουν τα παιδιά τους στην Πρωινή Ζώνη και στο Ολοήμερο τμήμα για το σχολικό έτος 2021-2022 να δώσουν στην τσάντα του/της μαθητή/μαθήτριας συμπληρωμένη την αίτηση Ολοημέρου μέχρι τη Δευτέρα 17/05/21 και ώρα 8:00.

Σύμφωνα με διευκρινήσεις σχετικά με την εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης (δωρεάν αυτοδιαγνωστικός έλεγχος) από τον COVID-19 σας γνωρίζουμε ότι οι γονείς/κηδεμόνες οφείλουν να επισκεφτούν την ηλεκτρονική πλατφόρμα self-testing.gov.gr προκειμένου να υποβάλουν τα αποτελέσματα του διαγνωστικού τεστ.

Σε περίπτωση αδυναμίας εκτύπωσης της σχολικής κάρτας COVID 19 για τους μαθητές οι γονείς συμπληρώνουν και υπογράφουν χειρόγραφα το σχετικό παράρτημα. Αυτή η χειρόγραφη συμπλήρωση δεν αναιρεί την υποχρέωση υποβολής του αποτελέσματος του self test στη σχετική πλατφόρμα. Ως εκ τούτου  στη χειρόγραφη εκδοχής της οι γονείς/κηδεμόνες θα πρέπει είτε να αναγράφουν τους
σχετικούς κωδικούς που προκύπτουν από την υποβολή του αποτελέσματος στην πλατφόρμα (ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)
.

Σε περίπτωση μη αναγραφής του κωδικού ηλεκτρονικής υποβολής στη σχολική κάρτα ο μαθητής δεν θα γίνεται δεκτός στο σχολείο. Μην ξεχνάτε  να υπογράφετε τις σχολικές κάρτες.