Αναστολή λειτουργίας του Γ1’ τμήματος

Κατόπιν γνωμοδότησης της ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής αποφάσισε την αναστολή λειτουργίας του Γ1’ τμήματος του 2ου Δημοτικού Σχολείου Κορωπίου, λόγω επιβεβαιωμένου κρούσματος COVID-19 μέχρι και την 31η Μαΐου 2021.

Οι εκπαιδευτικοί και τα παιδιά του τμήματος  θα μπουν σε καραντίνα. Τα μαθήματα θα γίνονται μέσω τηλεκπαίδευσης. Για το πρόγραμμα και λοιπές πληροφορίες  θα ενημερωθείτε στα e-mail που έχετε δηλώσει.

Ανακοίνωση για τη λειτουργία του ολοήμερου τμήματος

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο Τετάρτη 26/05/21 δεν θα λειτουργήσει το ολοήμερο τμήμα του Σχολείου μας για τις Α’, Β’, Γ’ τάξεις και θα λειτουργήσει μόνο για τις Δ’, Ε’ Στ’ τάξεις λόγω του ότι έχει τεθεί σε καραντίνα μία εκπαιδευτικός.

«Αρχές διαχείρισης περιστατικών λοίμωξης COVID-19 σε σχολικές μονάδες»